İçeriği atlamak için "Enter"'a basın

313 Ayetel Kürsi Oku

313 Ayetel Kürsi okumanın faziletiyle ilgili bazı bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Bakın 312 veya 314 değil. Yani ne bir eksik, ne bir fazla. 313 olacak. Şifreli bir kapı düşünün. Bir eksik veya bir fazla olsa kapı açılır mı? Elbette hayır.

313 AYETEL KÜRSİ FAZİLETİ

ALLAH’ın cennetine kavuşmak için, rızasını kazanmak için mübarek gecelerde (mesela cuma geceleri) 313 kere Ayetel Kürsi ve 313 kere Fatiha suresini okuyabilirsiniz. Dünyevi işler için de okunabilir ancak bu biraz ucuzculuk olur. Örneğin üniversite sınavını kazanmak, araba almak ve benzeri şeyler gibi. Demek istediğim ALLAH sana makbul bir dua verse demek ki onu araba için kullanacaksın. Öncelikle imanla ölmek için okuyalım. ALLAH-Ü TEALA ne için dua edeceğimizi bize öğretsin. (amin)

  • Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez.
  • Ayetel Kürsi’yi her gün okumaya devam eden kişi hem dünya, hem de ahiret hayatında yüksek dereceli makamlara ulaşır.
  • Günahlardan uzak durmaya başlar.
  • Huzura erişir.
  • 313 defa okuyan kişinin istediği dua ALLAH’ın izniyle hayırlı bir istek ve duaysa kabul olur.
  • Cesareti ve kendine güveni arttırır.

Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz,Kaab(r.a.)a:

“Ya eba Münzir Kur’an-ı Kerim’in(6666 adet)ayetleri içinde hangisi en büyüktür?buyurduklarında,”Allah(C.C.)ve Resulü daha iyi bilir”,Resulüllah(s.a.v.)ikinci defa sorduklarında,(Allahü la ilahe illahüvel hayyül kayyum)u okudu,bunun üzerine Resulüllah mübarek ellerini Kaab’ın göğsüne koydular:”Bu ilim,sana afiyet olsun….” buyurdular.

Yine bir hadisi şerifte:

“Bir mü’min,Ayet’el Kürsi’yi okursa,Cenab-ı Ecelli ve Ala ervah-ı mü’mininin kabirlerini nurlandırır,vasi kılar.Okuyana da ecri azim verilir.Her harfi için bir melek halk olunur.Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler…”buyurdu.

Resulüllah Efendimiz:

“Muhakkak Ayet’el Kürsi’nin lisanı vardır.Bir mü’min Ayet’el Kürsi’yi okuduğunda,Arş-ı Ala’nın altında secdeye kapanır.Kendisini okuyanın Rabbül Aleminden affolunmasını ister…”buyurdu.

“Ayet’el Kürsi’de yedi kale vardır…”buyurmuşlardır.Hulusi kalple bir tane Ayet’el Kürsi okunursa,iç içe yedi tane kale içine girmiş kadar manevi kuvvet kazanılacağını Resulüllah Efendimizin bu hadisi şeriflerinden anlaşılmıştır.Daha fazla okuyanın durumunu buna göre kıyas etmelidir.Bu Ayet-i Kerime’nin hikmet,azamet ve esrarırından dolayıdır ki,Cenab-ı Fahri Alem (s.a.v.) e yetmiş bin melaike-i kiramla nazil olmuştur.