İçeriği atlamak için "Enter"'a basın

Ayetel Kürsi Dinle Huzura Ulaş

Ayetel Kürsi dinlemek istiyorsanız doğru sayfadasınız. Sitemiz üzerinden hem dinleyip, hem de okuyarak ezberlemenizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu duanın açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Alışkanlık haline getirilip sürekli okuyarak dinlenmelidir. Her derde deva ve koruyucu özelliği çok büyük bir duadır.

Ayetel Kürsi Neden Dinlemeliyiz?

Ayetel Kürsi yada Ayetel Kürsi duası olarakta isimlendirilen bu ayet Bakara suresinin 255. ayetidir. Ayetel Kursi Allah’ın bir olduğunu, ondan başka ilah bulunmadığını, herşeyin onun olduğunu, O’nun kürsüsünün bütün yeri ve göğü kapladığını bildirdiği için Kur’an’daki yeri bambaşkadır.

Ayetel Kürsi sürekli okunan ve dinlenen eve şeytan giremez. Büyü gibi şeyler yok olur.

Devamlı dinlemek ve okumak dünya ve ahirette büyük mevkilere yükselir. Rızkı genişler, günahları af olunur, O kişiye Allah hayır kapılarını açar.

Peygamberimiz şöyle buyurmuştur: “Yatağına geldiğinde Ayet’el Kürsi’yi okuduğun vakit muhakkak ki Allah sana bir melek gönderir sabaha kadar seni şeytanın şerrinden korur.”

Bir çok alim Ayetel Kürsi’nin faziletini vurgulamışlardır. Günümüzde gelenek olarak Ayetel Kürsi her namazın arkasından okunmaktadır. Her akşam ve sabah okumayı alışkanlık yapmanızı tavsiye ediyoruz.

AYETEL KÜRSİ EZBERLEME YÖNTEMİ

İlk olarak 5 defa dinleyin ardından ilk 3 cümleyi okuyun. Ardından 5 defa dinleyip sonraki üç cümleyi okuyun. Ardından 5 defa daha dinleyin ve son cümleleri okuyun. İlk gün çalışmanızı bu şekilde bitirin. Çalışmayı bitirdikten sonra sürekli olarak boş vakitlerinizde aklınızdan ayeti tekrar edin. Ertesi gün 5 kere dinleyip baştan sona okumaya çalışın. Bu şekilde tekrarlamaya devam edin. Kısacık bir süre içerisinde ezberlemiş olacaksınız. Her türlü tehlike anında, sıkıntıda ve kötü anlarınızda sıkıntınızdan kurtulmak için okuyabilirsiniz.

Ayet’el Kürsi arapça şekliyle ezberlenmeye çalışılmalıdır. Ezberleyebileceğiniz en büyük ayet Ayetel Kürsi ayetidir. Videodan sesli şekilde takip edip en doğru şekilde ezberleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi Dinle

Ayetel Kürsi Dinle

313 Ayetel Kürsi. (3 saat) Kabe İmamı Maher al Muaiqly Dinle

313 adet Ayetel Kürsi Dinle

AYETEL KÜRSİ EZBERLEME 10 TEKRAR DİNLE

Ayet el Kürsi – Ezberlemek için Dinle

Ayetel Kürsi ezberlemek İçin Kolay Yolu Tekrarlı Dinle

Ayet’el Kürsi’nin Faziletleri Dinle – Nihat Hatipoğlu

Ayetel Kürsi Cübbeli Ahmet Hoca Dinle