İçeriği atlamak için "Enter"'a basın

Ayetel Kürsiden Önce Okunacak Dua

Bugün sizlerle Ayetel Kürsi duasını paylaşacağız. Bu duayı Ayetel Kürsi’yi okumadan önce okumanız gerekiyor. Detaylı açıklama dua ve duanın Türkçe meali için okumaya devam edin.

Namazdan sonra Ayetel Kürsi okuruz ya, fakat nasıl okuyoruz? Harfleri nasıl çıkarıyoruz? Manasını biliyor muyuz? ALLAH kabul etsin. Ancak biraz daha dikkatlı olmamız gerekli. Birazdan paylaşacağımız duayı Ayetel Kürsi okumadan önce 1 defa okursak her saatte 70 milyar hasene gelir. Buraya dikkat bakın, o günün sonuna kadar değil;
“Sur’a üflenene kadar 70 milyar hasene her saat başı yükselmeye devam eder ve melekler de o zamana kadar sevapları yazmakla meşgul olurlar.”

Tabii ibadetlerimizi aksatmadan, her gün Ayetel Kürsi okuyup, imanlı bir şekilde yaşamaya devam etmemiz gerekiyor.

AYETEL KÜRSİ’DEN ÖNCE OKUNAN DUA

Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedey külli nefesin velem hatin ve tarfetin yatrifü biha ehlüssemavati ve ehlül arzi ve külli şey’in hüve fi ı’lmike kainün ev kadkane.Ükaddimü ileyke beyne yedey zalike küllih

DUANIN TÜRKÇE MEALİ

(”Allah’ım! Ben sana her nefes , her an ve saniye ,gök ve yer ehlinin her göz açıp kapayışından ve ilminde olacağını bilip de,şu anda mevcut olan ,istikbalde mevcut olacak veya evvelce geçmiş olan herşeyden evvel Ayetü’l-kürsi’yi takdim ediyorum ” )